DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Ders kitaplarına yeni materyaller ekleyerek, EBA’dan seçilen dokümanları paylaşarak, dersler için çoktan seçmeli sorular ile soru havuzu oluşturarak ders ortamınıza katkı sağlamak amacındayız. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak öğretim materyalleri çalışmalarına devam etmekteyiz.KİTAPLAR

MEB Ders kitaplarına etkinlik ve materyaller yüklenerek hazırlanmış sunumlardır. Kitapların üzerinde ses, video, animasyon, çeşitli etkinlikler, interaktif uygulamalar paylaşıldı. Böylece zenginleştirilen içerikler ile ders kitapları etkileşimli kitaplara dönüştürüldü. Daha etkin ve verimli bir öğrenmenin gerçekleşmesi için tasarlandı.

ÖNERİ LİSTESİ

Eba'ya yüklenmiş olan ve sizden gelen dokümanları; sınıf, ders, ünite, kazanım açısından değerlendirerek sizler için listeledik. Bu materyallerin linkleri, konu ve ünitelere bağlandı. Bir öneri listesi (ön liste) hazırlandı. Ayrıca hazırlanan çeşitli etkinlikler de buradan sizlerle paylaşıldı ve sizlerin tercihine sunuldu. Bunları çevrimdışı olarak kullanmak isterseniz indirmeniz gerekecektir.


SORU HAVUZU

Zorluk derecelerine göre hazırlanan sorular sınıf, ders, ünite, kazanımlarına göre kategorilere ayrılarak soru havuzu oluşturuldu. Alanında ve ölçme değerlendirmede uzman öğretmenler tarafından sınıf seviyesi, bilişsel becerilerin ölçülmesi, kavrama ve yorumlama yeteneklerini geliştirmek amacıyla çeşitli çoktan seçmeli sorular, kazanım testleri hazırlandı.

DUYURULAR

  • Öneri ve görüşlerinizi, Genel Müdürlüğümüzün iletişim adresine veya dinogretim@gmail.com mail adresine iletebilirsiniz.
  • www.eba.gov.tr" internet adresinde "MATERYAL" sekmesindeki "Din Öğretimi Materyal" bölümü ile “dogm.eba.gov.tr" web sitesine ulaşabilirsiniz.
  • Kur’an-ı Kerim ve Arapça Ders kitaplarına sesler eklendi.
  • Yakında EBA-DERS-SORULAR içerisinde 12. Sınıf Arapça soruları yayınlanacaktır.
  • Ünite kapaklarına öneri havuzu linkleri eklendi.
  • E-içerik Kullanıcı portalında e-içerik üretimine katılmak için Kullanıcı Talep Formunu doldurunuz.
  • ÖNERİ HAVUZU e-içerik üretimleri ile zengileşmeye başlıyor.
  • Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ders kitaplarına ait açık uçlu ve çoktan seçmeli soru örnekleri, YEĞİTEK ve OGM işbirliği içerisinde EBA portalına EBA-DERS-SORULAR bölümüne aktarılmıştır. Soru örneklerini EBA DERS içinde bulabilirsiniz.