DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Ders kitaplarına yeni materyaller ekleyerek, EBA’dan seçilen dokümanları paylaşarak, dersler için çoktan seçmeli sorular ile soru havuzu oluşturarak ders ortamınıza katkı sağlamak amacındayız. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak öğretim materyalleri çalışmalarına devam etmekteyiz.KİTAPLAR

MEB Ders kitaplarına etkinlik ve materyaller yüklenerek hazırlanmış sunumlardır. Kitapların üzerinde ses, video, animasyon, çeşitli etkinlikler, interaktif uygulamalar paylaşıldı. Böylece zenginleştirilen içerikler ile ders kitapları etkileşimli kitaplara dönüştürüldü. Daha etkin ve verimli bir öğrenmenin gerçekleşmesi için tasarlandı.

MATERYAL

Eba'ya yüklenmiş olan ve sizden gelen dokümanları; sınıf, ders, ünite, kazanım açısından değerlendirerek sizler için listeledik. Bu materyallerin linkleri, konu ve ünitelere bağlandı. Bir öneri listesi (ön liste) hazırlandı. Ayrıca hazırlanan çeşitli etkinlikler de buradan sizlerle paylaşıldı ve sizlerin tercihine sunuldu. Bunları çevrimdışı olarak kullanmak isterseniz indirmeniz gerekecektir.


SORU HAVUZU

Zorluk derecelerine göre hazırlanan sorular sınıf, ders, ünite, kazanımlarına göre kategorilere ayrılarak soru havuzu oluşturuldu. Alanında ve ölçme değerlendirmede uzman öğretmenler tarafından sınıf seviyesi, bilişsel becerilerin ölçülmesi, kavrama ve yorumlama yeteneklerini geliştirmek amacıyla çeşitli çoktan seçmeli sorular, kazanım testleri hazırlandı.

HABERLER

  • Dersler için e-içerik hazırlayan yetenekli öğretmenlerimizin çalışmalarını, öğretmen ve ögrencilerimizle buluşturmak amacıyla "www.eba.gov.tr" internet adresinde "MATERYAL" sekmesindeki "Din Öğretimi Materyal" bölümü ve "http://dogm.eba.gov.tr" web sitesinde Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafindan hizmete açılmıştı. Materyal üreten özverili Öğretmenlerimizin çalışmalarını bekliyoruz.
  • İnternet adresinde yayımlanan "Eba Materyal Yükleme Kılavuzu" ile Eba'ya içeriklerin nasıl yükleneceği açıklanmıştır.
    Yüklenen materyaller, kontrol edilerek ders kitapları ve üniteler için öneri olarak listelenecektir. Öneri ve görüşlerinizi, Genel Müdürlüğümüzün iletişim adresine veya dinogretim@gmail.com mail adresine iletebilirsiniz.
  • 5,6 ve 7. Sınıf Kur'an-ı Kerim Ders Kitaplarına etkileşimli ses ve görüntüler eklendi.
  • Materyal sayfasında EBA'ya yüklenmiş materyalleri seçerek listeme başlandı.
  • Arapça ders kitapları sesler eklenerek etkileşimli hale getirildi.